Jeszcze większa ochrona w przypadku „zapominalstwa” w produkcie mieszkaniowym, odpowiedzialność za kradzież auta z garażu podziemnego, zwiększenie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą do 2 000 000 zł, nowy wariant assistance w ubezpieczeniu komunikacyjnym – to tylko niektóre nowości, które właśnie wprowadziło Generali Polska.

25 maja Generali wprowadziło zmiany w ubezpieczeniach domów i mieszkań, podróżnym, oraz komunikacyjnym. Klienci mogą liczyć na większe sumy ubezpieczenia oraz szerszy zakres ochrony.

– Od lat konsekwentnie staramy się być dla naszych klientów partnerem na całe życie, dlatego ulepszamy zakres produktów Generali, tak aby czuli się bezpiecznie w swoich domach, a także podczas bliższych i dalszych podróży. Wspieramy klientów, nawet gdy przydarzy im się „zapominalstwo”, dopingujemy ich podczas realizacji pasji podróżniczych, a także zapewniamy pomoc podczas nieoczekiwanych zdarzeń drogowych. Chcemy, aby mogli liczyć na nas w każdej sytuacji – podkreśla Arkadiusz Wiśniewski, członek Zarządu Generali Polska.

Dom jeszcze lepiej chroniony

Generali zwiększa zakres odpowiedzialności wynikającej z „zapominalstwa”. Pomimo braku wykonania przeglądów budowlanych np. kominiarskiego lub gazowego czy braku wyczyszczenia przewodów kominowych, firma będzie odpowiadać za szkodę do pełnej sumy ubezpieczenia budynku, bez względu na jego wiek. Generali obejmie ochroną również lokale segmentów, budynki gospodarcze, garaże wolnostojące, domy letniskowe nawet w przypadku braku przeglądu elektrycznego, o ile budynki te nie są starsze niż 35 lat.

Klienci, którzy zapomną zamknąć okno, drzwi czy balkon i w konsekwencji dojdzie do zalania lub kradzieży, mogą liczyć na wypłatę świadczenia do kwoty 20 tys. zł. Do tej pory ubezpieczenie obejmowało tylko auto zaparkowane w garażu wolnostojącym. Teraz działa również, gdy pojazd stoi w podziemnym garażu budynku wielomieszkaniowego na miejscu przypisanym do lokalu. Dodatkowo Generali zwiększyło limit ochrony do aż 35 tys. zł.

Wśród nowości pojawiła się również możliwość ubezpieczenia lokalu-segmentu wraz z dachem i płotem do niego przylegającym, bez względu na udział w częściach wspólnych. Taki lokal-segment Generali ubezpieczy w wartości rynkowej.

Spokój w podróży

Klienci Generali mogą liczyć na jeszcze większą ochronę w przypadku niespodziewanych problemów zdrowotnych podczas wyjazdów za granicę. Firma zwiększyła sumę ubezpieczenia kosztów leczenia poza Polską do 2 000 000 zł oraz na assistance również do 2 mln zł

Generali pomyślało również o osobach, które podczas zbliżającego się lata, będą chciały spróbować mniej typowych sportów. Do zakresu podstawowego polisy turystycznej dodano m.in. surfing, windsurfing, nurkowanie do 15 metrów ze sprzętem specjalistycznym, via ferrata. Wszystko to bez konieczności dopłaty dodatkowej składki.

– Zależy nam aby nasi klienci czuli nasze wsparcie i na urlop wyjeżdżali ze spokojną głową. Cieszę się, że dzięki podwyższeniu sumy ubezpieczenia, a także umieszczeniu w polisie różnorodnych sportów, będą mogli czerpać jak najwięcej z wolnego czasu – zaznacza Arkadiusz Wiśniewski.

Generali usunęło limity kwotowe, które ograniczały odpowiedzialność za następstwa nieszczęśliwych wypadków poniesione na skutek działań wojennych albo aktów terroru w ramach „Klauzuli niespodziewanej wojny”. W sytuacji, gdy klient jest za granicą i rozpoczną się rozruchy czy działania wojenne Generali odpowiada do wysokości sum ubezpieczenia wskazanych na polisie przez okres 7 dni, zapewniając klientowi czas na opuszczenie niebezpiecznego miejsca.

Wsparcie na drodze to podstawa

W odświeżonej ofercie, Generali wprowadziło czwartą opcję assistance o nazwie Standard. Jest to korzystny cenowo pakiet oferujący pomoc w razie wypadku i kradzieży pojazdu, holowanie pojazdu wraz z transportem kierowcy i pasażerów bez limitu kilometrów, pojazd zastępczy do 3 dni po wypadku i kradzieży, a także assistance rowerowy dla aktywnych rowerzystów. Pakiet działa na terenie Polski.

Klienci, którzy wykupią pakiet assistance krótkoterminowy otrzymają dedykowane OWU „Generali, z myślą o pomocy drogowej” napisane w prostym języku, aby nie musieli poświęcać czasu na wgłębianie się w ubezpieczeniowe zapisy. Z myślą o osobach wybierających się na urlop, do polisy dodano świadczenie transportu przyczepy i przyczepy kempingowej. Po zmianach suma ubezpieczenia została podwyższona do 8 tys. zł.

Jeszcze prościej w Proama

Po ostatnich zmianach już wszystkie produkty komunikacyjne Generali oraz Proama będą pozbawione franszyz.

Od teraz klienci Proama mogą liczyć również na ochronę zniżki po jednej szkodzie OC. Gwarantuje ona, że w razie spowodowania jednej szkody OC ubezpieczonym pojazdem, zniżka za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia OC w kolejnym roku zostanie utrzymana.

Produkty w odświeżonej odsłonie są dostępne od 25 maja 2023 we wszystkich kanałach sprzedaży.