• Marka UNIQA po raz kolejny zdobyła tytuł Superbrands
  • Awansowała także w rankingu TOP 200 najlepszych polskich marek wg Forbesa

Zdobywając kolejny rok z rzędu tytuł Superbrands marka UNIQA udowadnia, że znajduje się w gronie najsilniejszych marek konsumenckich w Polsce. Potwierdza to także najnowszy ranking Top 200 najlepszych polskich marek przygotowany przez magazyn Forbes. Zgodnie z nim UNIQA zanotowała najwyższy wzrost wartości marki co spowodowało skok na liście o 4 pozycje, na 34. miejsce. Zajmuje także 5. pozycję w grupie marek ubezpieczeniowych. W ubiegłym roku, w pierwszej edycji rankingu Forbesa, UNIQA zadebiutowała na 38. miejscu na 200 uwzględnionych marek, a także na 6. miejscu w kategorii ubezpieczenia.

– Wysoka pozycja UNIQA w rankingu odzwierciedla nasze ambicje bycia w TOP3 marek ubezpieczeniowych w Polsce pod względem znajomości całkowitej i spontanicznej, a także pod względem rozważania zakupu naszych produktów. UNIQA, firma z wieloletnią historią, obecna w Polsce od ponad 30 lat, przeszła ostatnio wyraźną metamorfozę. To widać między innymi w naszym podejściu do promowania marki i podkreślaniu jej znaczenia w rozwoju biznesu – mówi Agnieszka Durst-Wilczyńska, dyrektorka Departamentu Zarządzania Marką, UNIQA. – UNIQA jest marką zaangażowaną, uważną, ale też odważną. Chcemy być wyróżnialni w sposób istotny dla klientów i chcemy, żeby ta wyróżnialność była długoterminowa. Mamy strategię, przemyślany plan, cele i determinację. I jesteśmy konsekwentni. Efekty już widać. Jestem pewna, że jeszcze nieraz zaskoczymy rynek – dodaje.

W tym roku UNIQA komunikację opiera na dwóch kampaniach – kampanii „Chłopaki nie płaczą”, promującej ubezpieczenia komunikacyjne, a także kampanii na temat hejtu w Internecie. W ramach akcji Masz moc na hejt, UNIQA od kilku lat edukuje na temat cyberprzemocy.

Superbrands to unikatowe na rynku wyróżnienie, przyznawane za wieloletnią konsekwentną pracę na rzecz budowy silnej marki – takiej, która oferuje użytkownikom istotne korzyści materialne i emocjonalne, wykraczające poza te dostarczane przez konkurencję.

O pozycji w rankingu Forbesa decyduje szacowana finansowa wycena marki na rynku krajowym. Ich właścicielami mogą być zarówno polskie, jak i zagraniczne podmioty. Wartość marek została obliczona na modelu wypracowanym przez Minds&Roses. Łączna wartość marek laureatów rankingu wynosi 57,6 mld zł.