Concordia sponsorem Festiwalu w Baborówku

Concordia Polska Grupa Generali od lat aktywnie wspiera środowisko hodowców koni i jest dostawcą rozbudowanej ochrony ubezpieczeniowej dla tych zwierząt. Dlatego już po raz kolejny jest partnerem i sponsorem Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. W tym roku pierwszy raz ufundowała nagrody w postaci ubezpieczenia koni w kilku kategoriach zawodów sportowych.

Wg Polskiego Związku Hodowców Koni w Polsce w 2019 roku było 271 tys. koni. Chociaż ich liczba maleje (o blisko 90 tys. w ciągu 10 lat), to zwiększa się liczba zwierząt wykorzystywanych w jeździectwie rekreacyjnym. Coraz więcej osób kupuje prywatnie w tym celu konia dla siebie, czy dla swojego dziecka. Koszty jego leczenia mogą nadwyrężyć znacznie budżet domowy. Przykładowo operacyjne leczenie kolek żołądkowo-jelitowych, które spędzają sen z powiek prawie każdemu właścicielowi konia, to koszt minimum 5 tys. zł. Podobne płatności wiążą się z leczeniem złamań czy urazów ścięgien. Usunięcie zęba natomiast to wydatek rzędu 1,5 – 2,5 tys. zł. Dlatego możliwość ubezpieczenia się od kosztów poniesionych na operacje konia to od lat norma w USA i wielu krajach europejskich, w coraz większym stopniu także w Polsce.

– Concordia Polska od ponad 10 lat oferuje takie polisy. Lista ryzyk objętych specjalną umową ubezpieczeniową jest znacznie dłuższa niż jeszcze kilka lat temu i odpowiada na rosnące zainteresowanie jeździectwem w Polsce. Najczęściej chronione ryzyka to kolka, wypadek w transporcie czy zerwane ścięgno. Polisa może obejmować także odpowiedzialność cywilną wobec osób trzecich za szkody powstałe w związku z posiadaniem konia. Zakres ochrony obejmuje odpowiedzialność ubezpieczonego oraz każdej innej osoby, która za wiedzą i zgodą ubezpieczonego używa konia, albo sprawuje nad nim opiekę lub kontrolę – mówi Krzysztof Mrówka, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordia Polska Grupa Generali.

Concordia partnerem hodowców i miłośników koni

Concordia Polska Grupa Generali już po raz kolejny jest partnerem i sponsorem Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. W tym roku ufundowała nagrody w postaci ubezpieczenia koni w kilku kategoriach zawodów sportowych.

– Nasze uczestnictwo i wsparcie Festiwalu to już wieloletnia tradycja i nie zamierzamy tego zmieniać. Cieszymy się, że ponownie możemy być partnerem wydarzenia ważnego dla miłośników jazdy konnej. Obecność w Baborówku jest dla nas bardzo ważna, bo to doskonała okazja do spotkania ze społecznością hodowców i ludzi, dla których konie oznaczają nie tylko wykonywaną pracę, ale i wielką pasję. Tak jak dla nas pasją są ubezpieczenia dopasowane do potrzeb naszych klientów i partnerów – wyjaśnia Krzysztof Mrówka.

Concordia Polska od 2018 roku jest częścią Grupy Generali. Od przyszłego roku produkty skierowane do branży rolnej, w tym ubezpieczenia koni, będą oferowane pod nazwą Generali Agro. Od września klienci Concordii otrzymują na polisach odpowiednią informację na ten temat. Co ważne – dzięki połączeniu Concordia Polska TU z Generali TU – współpracujący z Concordia pośrednicy, agenci i banki będą mogli zapewnić swoim Klientom pełną gamę produktów ubezpieczeniowych, dostępnych w spółkach Generali w Polsce.

Festiwal Jeździecki w Baborówku odbędzie się w dniach 25 – 27 września w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko k. Szamotuł. W tym roku organizatorzy imprezy zarejestrowali rekordową liczbę zgłoszeń – 193 zawodników i 275 koni. Program imprezy można znaleźć na stronie: http://www.bhss.baborowko.pl