Od 28 do 30 października eksperci Concordii Polska będą gośćmi konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie. To największe w Polsce tego typu wydarzenie dla rolników. Organizatorem jest PTWP – wydawca portalu Farmer.pl.

Narodowe Wyzwania w Rolnictwe co roku są źródłem informacji z różnych gałęzi rolnictwa i odnoszą się aktualnej sytuacji branży. W tym roku podczas wydarzenia w całości zorganizowanego online, poruszone zostaną takie aspekty działalności rolniczej, jak m.in.: finanse i prawo, agrotechnika, technika rolnicza, produkcja zwierzęca, instalacje OZE, e-commerce i rolnictwo 4.0. Eksperci Concordii Polska wezmą udział w trzech panelach tematycznych.

Okiem specjalisty bliskiego rolnikom

Concordia Polska Grupa Generali od lat działa w obszarze ubezpieczeń dla rolników. Słucha ich potrzeb, stara się zrozumieć ich bieżące problemy oraz wspierać w zarządzaniu ryzykiem prowadzonej przez nich działalności.

Dlatego pierwszego dnia konferencji, Krzysztof Mrówka, dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych i Bernard Mycielski, zastępca dyrektora Biura Likwidacji Szkód, opowiedzą o ubezpieczeniu upraw rolnych i likwidacji szkód. Panel odbędzie się pod hasłem: Jak unikać błędów w agrotechnice? Ochrona roślin.

– Każdego roku uprawom zagrażają inne zjawiska atmosferyczne. Trzy lata temu były to przymrozki, dwa lata temu susza, a w tym roku ulewne deszcze. Wspieramy rolników, rozszerzając zakres ochrony ubezpieczeniowej tak, aby był on dostosowany do zmieniających się warunków i pojawiających nowych zagrożeń dla upraw i hodowli – mówi Krzysztof Mrówka, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordia Polska Grupa Generali.

Dzień później (29 października), z udziałem ekspertów z Concordii Polska odbędą się dwa panele. W debacie Skąd wziąć pieniądze na maszyny? wystąpi Mariusz Gilicki, dyrektor Biura Ubezpieczeń Komunikacyjnych. Natomiast w spotkaniu Odnawialne źródła energii – inwestycja w przyszłość głos zabierze Sergiusz Lenhardt, który w Concordii odpowiada m. in. za ubezpieczenia OZE.

– Wśród rolników rośnie zainteresowanie panelami fotowoltaicznymi.Są one jednak drogie i warto je ubezpieczyć od zniszczenia i kradzieży. Ochrona ubezpieczeniowa zwiększa szansę na wieloletnie użytkowanie takiego przydomowego żródła prądu. Concordia Polska zapewnia polisy chroniące Odnawialne Źródła Energii, bo chce wspierać ten model pozyskiwania „zielonej energii” – mówi Sergiusz Lenhardt, menedżer produktu OZE, Concordia Polska Grupa Generali.

Formuła online – większa szansa na uczestnictwo

Tegoroczna edycja Narodowych Wyzwań w Rolnictwie jest już ósmą, ale pierwszą realizowaną w w pełni online. Nadal jednak dzięki obecności najlepszych ekspertów w swojej dziedzinie, konferencja zapewnia uczestnikom aktualną wiedzę oraz opinie ekspertów na temat problemów i wyzwań, jakie w tym roku dotknęły sektor rolny.

Program konferencji można znaleźć na stronie: http://www.narodowe-wyzwania.farmer.pl/pl/