Park Hestii połączył główną siedzibę ERGO Hestii z położoną na granicy Gdańsk i Sopotu ERGO ARENĄ. Uroczyste otwarcie Parku z udziałem 2000 osób zwieńczyło oficjalne obchody 25-lecia ERGO Hestii. Park Hestii dostępny jest dla wszystkich odwiedzających tę cześć Sopotu.

Zgodnie z ideą pomysłodawcy Parku – Prezesa Grupy ERGO Hestia Piotra Marii Śliwickiego – Park Hestii całe założenie parku i przestrzenie zielone zostały zaprojektowane w sposób nietuzinkowy. Po otwarciu ma służyć mieszkańcom Trójmiasta i turystom a także pracownikom firmy i jej gościom.

Powierzchnia Parku zajmuje ponad 2 ha, co stanowi wielkość 3 boisk piłkarskich. Przywieziono do niego ponad 4,5 tys. ton ziemi, zasiano ponad 550 kg trawy, co przełożyło się na ponad 7500 m² trawnika, posadzono prawie 60 tys. sztuk krzewów, bylin, traw i róż, a na terenie parku stoją już 43 wieloletnie drzewa liściaste i iglaste, a kolejnych 100 zostanie posadzonych w październiku tego roku. Wśród nich królować będą platany – to jedne z najbardziej długowiecznych drzew liściastych (dożywają nawet 2000 lat). Wczesną wiosną na błoniach Parku Hestii rozkwitnie ponad 33 tys. krokusów i 2 tys. żonkili.

– Utworzenie Parku Hestii pełniącego funkcję wypoczynkową w tej części Sopotu to naturalna konsekwencja naszych dotychczasowych inicjatyw w ramach zrównoważonego rozwoju i poszanowania dla ekologii – mówi Mario Zamarripa, odpowiedzialny za projekt zrównoważonego rozwoju w Grupie ERGO Hestia. Mamy nadzieję, że Park będzie tętnił życiem i stanie się popularnym miejscem spotkań i spacerów. Tym bardziej, że oprócz walorów przyrodniczych można w nim podziwiać także galerię rzeźb, która z czasem będzie się rozwijać. W ten sposób udało się połączyć ideę zrównoważonego rozwoju ze wspieraniem młodych artystów. Cieszymy się, że to kolejny projekt prowadzony wspólnie z władzami Sopotu, jednocześnie przykład współpracy dla rozwoju całego regionu, który potwierdza nasz długofalowy i konsekwentny wkład w rozwój Trójmiasta i Pomorza – podsumowuje Mario Zamarripa.

Realizacja Parku doskonale wpisuje się w jeden z bardziej ciekawych nurtów nowoczesnej aranżacji przestrzeni wspólnej, jakimi są Parki Rzeźby. W Parku Hestii można podziwiać mural uznanego na świecie artysty Jarosława Flicińskiego oraz przedstawiającą 24 lata rozwoju firmy rzeźbę „Przestrzenie” autorstwaMatěja Franka, laureata XIII edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii.  Matěj Frank jest również współautorem raportu rocznego ERGO Hestii za 2014 rok. Rzeźba „Przestrzenie” jest jego kontynuacją w przestrzeni miejskiej.

Park jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Służą temu m.in. nasadzenia wyznaczające trakt komunikacyjny i stanowiące jego naturalną granicę. Nasadzenia zostały również zrealizowane dokoła luster wodnych w celu utworzenia naturalnej bariery. W celu łatwiejszego poruszania się po trawnikach utworzone zostały specjalne ścieżki. Kolejne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami będą wprowadzane sukcesywnie. Na 2017 rok planowane jest m.in. uruchomienie aplikacji on-line do orientacji w Parku. Będzie ona pełnić rolę przewodnika po Parku i jego historii, co będzie ważne w szczególności dla osób niewidomych i niesłyszących.

W Parku posadzono ponad 20 gatunków miododajnych roślin, które już od wczesnej wiosny aż do później jesieni będą stanowić naturalne środowisko dla prawie 60 tysięcy pszczół żyjących w ulach na dachu jednego z naszych biurowców firmy. Pszczoły rasy Kraińskiej znane nieagresywne w stosunku do ludzi i m.in. dzięki temu bardzo chętnie wykorzystywane w środowisku miejskim.

Dla wygody odwiedzających w parku staną latarnie oraz specjalnie zaprojektowane modernistyczne ławki.  Do dyspozycji pracowników ERGO Hestii a poza godzinami pracy i w weekendy również dla mieszkańców i turystów dostępnych będzie 80 miejsc parkingowych.

 

owtarcie_parku_hestii

 

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało 25 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało ponad 2,4 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. O dynamicznym rozwoju Grupy świadczy fakt, że co 13 sekund wystawiana jest nowa polisa ubezpieczeniowa. W 2015 roku pomogliśmy w ponad 600 tysiącach szkód – co minutę podejmujemy decyzję o wypłacie odszkodowania. Głównym akcjonariuszem Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

 

park_z_lotu_ptaka

infowire.pl