Spółka otwiera pierwszą placówkę medyczną sygnowaną znakiem PZU Zdrowie. Przychodnia mieści się w centrum Katowic w nowoczesnym budynku Altus. Uroczyste otwarcie odbyło się 8 listopada 2016 r. Zaproszeni goście mogli zwiedzić placówkę i wykonać podstawowe badania.

pzu_1

 

– Placówka w Katowicach będzie jednostką wyznaczającą nowe standardy jakości obsługi pacjenta. Aranżując wnętrza chcieliśmy, aby były one nowoczesne i spełniające wszelkie normy, ale zarazem niepozbawione ciepła i przyjaznej atmosfery. Zaprojektowaliśmy przestrzeń koncentrując się na potrzebach i szacunku do naszych pacjentów, a także naszego personelu medycznego. Zachęcam do osobistego sprawdzenia – mówi Paweł Kacprzyk, prezes PZU Zdrowie.

Pierwsza przychodnia PZU Zdrowie ma wyjątkowo szeroką ofertę medyczną. Z jednej strony umożliwia przeprowadzenie kompleksowych badań medycyny pracy, m.in. w wysokospecjalistycznej pracowni do wykonywania psychotestów, z drugiej – zapewnia dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu i licznych specjalistów: alergologa, endokrynologa, ginekologa, kardiologa, laryngologa, neurologa, okulisty i urologa. Dodatkowo, na miejscu można wykonać USG oraz badania laboratoryjne. Co ważne, placówka obsłuży zarówno pacjentów komercyjnych, jak i ubezpieczonych w państwowym systemie zdrowotnym, na podstawie kontraktów zawartych z NFZ.

– Decydując się na stworzenie marki PZU Zdrowie oraz firmowanie nią naszych placówek, wsłuchaliśmy się w głos naszych klientów. Jak pokazały badania, klienci utożsamiają brand PZU z gwarancją jakości, poczucia bezpieczeństwa i profesjonalizmem. Chcemy, aby przychodząc do naszych placówek pacjent doświadczał tych wartości – dodaje Paweł Kacprzyk.

Grupa PZU konsekwentnie realizuje ogłoszony w najnowszej strategii plan rozwoju obszaru zdrowia.  W ramach Grupy PZU spółka PZU Zdrowie SA jest odpowiedzialna za realizację usług medycznych na rzecz klientów ubezpieczeniowych, abonamentowych, indywidualnych i obsługiwanych w ramach NFZ. Jednocześnie nieustannie poszerza sieć placówek medycznych – partnerskich i własnych, których na chwilę obecną jest w całej Polsce ponad 1700.

 

pzu_6

pzu_13

 

pzu_16