Klienci, którzy po raz pierwszy zdecydują się na ubezpieczenie swojego mieszkania w Warcie w formule wszystkich ryzyk, dostaną do 60 proc. zniżki oraz „Pakiet Dodatkowych Korzyści”. Promocyjne warunki oferowane są do końca października 2016 r.

Jesień to zazwyczaj okres wzmożonego zainteresowania Polaków zakupem lub wynajmem nieruchomości. Podpisanie umowy najmu lub przeprowadzka do nowo nabytego lokum to dobry moment, by pomyśleć o kompleksowym ubezpieczeniu mieszkania.

Okazja do tego jest wyjątkowa, gdyż Warta rusza z nową promocją. Obecnie każdy nowy klient, który zdecyduje się na ubezpieczenie mieszkania w formule „wszystkich ryzyk” może liczyć nawet na 60% zniżkę w składce. Promocja dostępna jest do końca października 2016 r. i objęte są nią polisy ze składką roczną w wysokości co najmniej 150 zł.

Duża elastyczność cenowa to jedno, drugie to „Pakiet Dodatkowych Korzyści” w ubezpieczeniu ruchomości domowych, który dodatkowo uatrakcyjni zakres ubezpieczenia. Na poszerzoną ochronę składają się:

  • dla wszystkich domowników – klauzula ubezpieczenia sprzętu sportowego poza domem, w tym np. roweru, nart czy deski snowbordowej – limit 2 500 zł,
  • dla biznesmana/bizneswoman – klauzula ubezpieczenia laptopa poza domem – limit 2 500 zł,
  • dla mieszkania – klauzula rozmrożenia produktów spożywczych – limit 1 000 zł,
  • dla pupila – klauzula dodatkowej ochrony psa – limit 2 500 zł.

– Ubezpieczenie w formule wszystkich ryzyk zwykle kojarzone jest z ochroną dla domów, tymczasem właściciele mieszkań również znajdują tu wiele korzyści dla siebie. Większość szkód w budynkach wielorodzinnych to zalania, jednak równie kosztowne są m.in. prace związane z poszukiwaniem przyczyny szkody w razie awarii instalacji, nie tylko wodnej. Warto zadbać o pełny zakres ubezpieczenia uwzględniający szkody spowodowane przez przeciągi, burze, wybuch gazu, a nawet oszusta podszywającego się za przedstawiciela administracji. Jedno to możliwość szybkiego doprowadzenia mieszkania do stanu sprzed szkody, drugie to uzyskanie pomocy w trudnych sytuacjach np.: zakwaterowanie w hotelu – jeśli w wyniku szkody mieszkanie nie nadaje się do zamieszkania, pomoc ślusarza w przypadku zatrzaśnięcia drzwi, a także pomoc medyczna dla domowników. Standardem oczywiście pozostaje ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które wspiera właścicieli mieszkań w utrzymaniu dobrosąsiedzkich relacji w momencie zalania sufitu piętro niżej – mówi Ilona Zaremba-Choim, dyrektor Biura Ubezpieczeń Mieszkaniowych i Rolnych w TUiR Warta.

Oferta Warty dotycząca ochrony lokali mieszkalnych składa się obecnie z dwóch produktów:

  • Warta Dom Komfort Plus – kompleksowe ubezpieczenie oparte na unikatowej formule „od wszystkich ryzyk”, gwarantujące pełną ochronę od wszystkich nieprzewidzianych zdarzeń, nie wyłączonych wyraźnie w OWU, nawet dla nietypowego majątku, a także szeroki pakiet assistance, tj. pomoc np. w razie powodzi, pożaru, awarii w domu lub problemów zdrowotnych.
  • Warta Dom Plus – elastyczna oferta, w której to Klient decyduje o zakresie ubezpieczenia (z kradzieżą z włamaniem, rabunkiem i dewastacją lub bez) oraz o tym, jakie odszkodowanie otrzyma – równe wartości nowych rzeczy za nieco wyższą składkę, czy z niewielkim potrąceniem ich zużycia. Tu również nowi klienci mogą liczyć na atrakcyjne zniżki.

infowire.pl